Acı Biber Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Acı Biber Hapı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Acı biber hapı; kırmızı acı biber hapının aktif bileşeni kapsaisin'dir. Bu bileşen, vücutta oluşan toksinlerin ve yağların hızla dışarı atılması gibi yararlı birçok etkiye sahiptir. Acı biber hapı, Meksika'da yetişerek hap şeklinde tüm dünyaya yayılmıştır. Bu hap, sağlıklı bir şekilde fazla vücut yağlarından kurtulmayı sağlayan bitkisel bir haptır ve yardımcı gıda takviyesi konumundadır. Tamamen bitkisel olduğu için hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Acı biber hapının içeriğinde herhangi kimyasal ve katkısal bir madde bulunmamaktadır. Bu nedenle kısa sürede etkileri ortaya çıkmaktadır. Vücudun her bölgesinde etkisini göstermektedir, fazla yağların olduğu bölgelerde yağ düzenleyici etkisi yapmaktadır. İdeal kiloya ulaşmak için yardımcı bir besin takviyesidir. Özellikle de erimesi güç olan karın yağlarına etki eder. Basenlerin incelmesinde ve aynı zamanda sarkık kol altlarında da gözle görülür bir etkiye sahiptir.

Acı biber hapı paketinde 20-30 adet arası kapsül bulunmaktadır. Kullanımı oldukça kolaydır. Günde bir tane almak şartıyla düzenli kullanıldığında formda bir vücuda sahip olmada yardımcı olacaktır. Bu hap sabah kahvaltısından önce, yani aç karnına bir adet olmak üzere bol su ile içilir. Sonra yarım ile bir saat arası beklenerek kahvaltı yapılır. Bu kadarla kalmayarak gün içerisinde bol su tüketilmelidir.

Acı biber hapının içeriği
  • Meksika kırmızı biberi (196 mg)
  • Yeşil çay
  • Zencefil
  • Meyan kökü
  • Buğday çimi
  • Vitamin C (16 mg) bulunmaktadır.
Acı biber hapı gün içerisinde tokluk hissi vereceği için öğünler atlanmamalıdır. Eğer yemek yememe gibi durum söz konusu olursa ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. Acı biber hapını hamile ve emziren kadınlar, yüksek tansiyonu olanlar, ülser gastrit şikâyeti olanlar, kalp, karaciğer ve böbrek yetmezliği olanlar kullanmamalıdır. Ayrıca alkol ile kullanımı sakıncalıdır.

Acı Biber Hapı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni